Методичні рекоментації


Що таке тести з професійної орієнтації?

 Це комплекс вивчення особливостей та психологічних якостей людини. Тест спрямований на виявлення індивідуальних здібностей та можливостей. Знаючи це, можна обирати найбільш підходящу професію.

 Кому вони потрібні?

Тести з професійної орієнтації важливі для старшокласників, які обирають професію, та для дорослих, які хочуть змінити фах.

 Шо таке профорієнтація та soft skills?

 Профорієнтація дозволяє зрозуміти, який вид професійної діяльності Вам більше підходить; допомагає оцінити власні здібності, інтереси, можливості та усвідомлено обрати майбутню професію; оцінити власний потенціал та розробити стратегію кар’єрного зростання.

 Soft Skills (з англ. “м’які навички”) – непрофесійні базові соціальні навички. Їм зазвичай не навчають в школі та в університеті, але вони за даними міжнародних досліджень складають до 80% усішності людини. Це комунікабельність, лідерські навички, вміння працювати в команді, критичне мислення, тайм-менеджмент, стресостійкість та багато інших.

 Де знайти тести з професійної орієнтації?

 Вони є на головній сторінці Державної служби зайнятості. Спершу потрібно зареєструватися, бо тести доступні тільки для зареєстрованих користувачів. Далі -під стрічкою меню та вкладок, у правому куту екрану знаходиться жовта кнопка. Вона так і  називається: «Пройти тестування. Професійна орієнтація громадян». Клікнувши на неї користувач потрапляє на платформу з профорієнтації та розвитку кар’єри.

 І от коли ви зайшли на сторінку платформи, бачете наступну рекомендацію: «На проходження кожного тесту дається тільки одна спроба та обмежений час. Радимо уважно читати інструкції до тестів. Тест зараховується тільки, якщо Ви надали відповіді на всі запитання. Пройти тест повторно Ви зможете через 90 днів. За цей час, ми сподіваємось, Ви згідно з рекомендаціями, попрацюєте над розвитком власних навичок та отримаєте інші результати тестування.»

 Гортаєте стрічку до розділу тестування і клікаєте на кнопку «всі тести». Обираєте цікавий для Вас тест.

****************************************************

Експерти онлайн-школи «На Урок» підготували корисні поради, які допоможуть школярам та абітурієнтам обрати майбутню професію.

Крок 1. Зверни увагу на найпопулярніші професії в Україні

За словами експертів «На Урок» найзатребуванішими професіями є:

1.      IT-спеціалісти (фронтенд-розробники, Java-розробники, PHP-розробники, тестувальники, системні адміністратори, 1С-програмісти, а також розробники для С++, Android, iOS тощо).

2.      Лікарі (стоматологи, хірурги, терапевти, педіатри, ветеринари).

3.      SMM-спеціалісти та маркетологи.

4.      Юристи.

5.      Інженери.

6.      Дизайнери (від веб-дизайну до дизайну інтер’єрів).

7.      HR-менеджери.

8.      Аграрії (агрономи-генетики, агроінженери, зоотехніки тощо).

Також ніколи не знижується попит на фармацевтів, менеджерів із продажу, архітекторів та аналітиків.

Крок 2. Пройди тест на профорієнтацію

Щоб зрозуміти, якій професії відповідають твої інтереси, пройди тест на профорієнтацію.З цим може допомогти шкільний психолог або ти можеш пройти один із тестів онлайн.

Тест Голланда

Американський учений Джон Голланд розробив тест із 240 запитань.

Відповіді на них допомагають визначити власний тип особистості та рекомендують професії, які підходять цьому типу. Щоб пройти тест тобі потрібно 25 хвилин.

Профорієнтаційна анкета

Тут є 27 запитань, відповіді на які визначають, як тобі краще працювати: самостійно чи в команді, для задоволення чи на результат.

Тест «Що підходить саме тобі?»

Тест складається із 20 запитань, які допомагають зрозуміти до чого у тебе є схильність: працювати з людьми, програмувати чи, наприклад, писати музику.

Тест на визначення професійного типу особистості

Допоможе визначити, яка спеціальність підходить найбільше. Складений на основі тестів Голланда та Йовайші. Містить 30 запитань.

Визначення типу майбутньої професії

Методику розробив російський психолог Євгеній Клімов. Він виділяє 5 типів особистості. Цей тест класифікує професійні інтереси особистості й на основі цього встановлює приблизну галузь майбутньої професії.

Відповіді на 30 запитань тесту займуть приблизно п’ять хвилин.

Читай більшеТести, книги і сайти для профорієнтації.

Крок 3. Шукай першоджерела та інсайдерів

Поговори із друзями та знайомими, які вже працюють за омріяною спеціальністю. Також читай історії та блоги в Instagram чи Telegram або на сайті про кар’єру Happy Monday.

Крок 4. Пройди стажування

Так ти краще зрозумієш, чи підходить тобі обрана професія. Компанії постійно організовують стажування та школи для школярів і студентів.

Анонси стажувань в українських та міжнародних компаніях шукай на сайті та в Telegram Studway Diem.

Крок 5. Відвідуй профільні заходи

Зараз компанії організувують онлайн-конференції, виставки, форуми. Там можна знайомитися із людьми, дізнаватися про специфіку професії, а на деяких навіть подавати своє резюме.

Важливо: майбутню професію випускникам варто обирати самостійно. Батьки, вчителі та друзі можуть радити, але не наполягати.

Якщо батьки хочуть допомогти, їм потрібно детально вивчити ринок праці.

Про що найчастіше запитують школярі

Чи є користь від профорієнтаційного консультування?

Так. При чому не лише під час вибору університету, а на будь-якому життєвому етапі.

Адже з часом вподобання людини змінюються і хочеться опанувати нову сферу.

Консультації допоможуть зрозуміти, чи дійсно варто витрачати час на освоєння нової сфери.

Як вибирати професію, якщо ще не знаєш, чого хочеш?

З цим допоможуть профорієнтаційні тести. Також можна почитати книги про різні професії, послухати інтерв’ю зі спеціалістами, спробувати постажуватися у якійсь компанії під час канікул, відвідувати дні відкритих дверей в університетах.

Що робити, якщо потрібно обрати з кількох професій?

Уяви, що ти вже закінчив (-ла) виш та працюєш за спеціальністю. Як виглядає твій робочий день? Які у тебе обов’язки? Як та хто оцінює твою роботу? Яку зарплату отримуєш?

Важливо максимально детально уявити, як ти почуватимеш себе на робочому місці. Це може підказати, що ж обрати.

Що робити, якщо батьки вимагають, аби випускник обрав певну професію?

Якщо у дитини немає власних ідей, то батьки можуть допомогти. Утім, варто не наполягати, а радити та допомагати зробити вибір.

Як обрати професію, яка дійсно потрібна?

Усі професії важливі, тому орієнтуватися на вимоги ринку праці та суспільства варто.

Зараз з’являється багато нових професій, тому легше поєднати те, що важливо з тим, що подобається.

 


*******************************************

Майбутнє починається сьогодні

(інформаційний матеріал для школярів)












Твоє професійне майбутнє

***************************************************************

 


АБІТУРІЄНТУ!

ПРОБНЕ ЗНО - 2018

ОСНОВНЕ ПРО ЗНО - 2018

********************************************************************


Комментариев нет:

Отправить комментарий

📣ВСТУП- 2023 🎓👨‍🎓 📍Якщо ти креативний, амбітний, цілеспрямований, наполегливий та хочеш реалізувати себе у сфері машинобуду...